Po ukončení civilnej prevádzky letiska Sliač v roku 2020 z dôvodu rekonštrukcie vojenskej časti pre nové stíhačky F-16 sa objavili rôzne názory na obnovenie civilných letov. Vtedajší minister dopravy Andrej Doležal deklaroval snahu zachovať civilné letectvo na Sliači. Neskôr, v roku 2024, štátny tajomník ministerstva dopravy Igor Choma uviedol, že rezort dopravy už nepočíta s letiskom Sliač ako s civilným letiskom, pričom jeho budúcnosť je v kompetencii ministerstva obrany.
Minister obrany Robert Kaliňák však v tom istom období tvrdil, že definitívne rozhodnutie o civilnej prevádzke ešte nepadlo. Zdôraznil, že existuje možnosť vybudovania nového civilného terminálu smerom k obci Sielnica, čo by si vyžadovalo výkup pozemkov.
Banskobystrický samosprávny kraj, zastúpený hovorkyňou Lenkou Štepánekovou, vyjadril podporu obnoveniu civilnej prepravy a uviedol, že v minulosti bolo viackrát deklarované, že sa po rekonštrukcii s obnovením civilných letov počíta.
Rekonštrukcia letiska Sliač je primárne zameraná na prispôsobenie infraštruktúry pre stíhačky F-16, ktoré by mali prísť v polovici tohto roka. Osud civilnej časti letiska zostáva otvorený a definitívne rozhodnutie sa očakáva v najbližších mesiacoch.



